Wolne-dziennikarstwo.pl - Wolne-Dziennikarstwo – studium nazwy (vol. 2)
wolne dziennikarstwo


Ostatnie dywagacje ponownie przelały czarę goryczy odnośnie postrzegania Wolnego Dziennikarstwa. Śmiem zauważyć, że osoby, które nigdy nie miały styczności z dziennikarstwem, nie mają problemu z interpretacją "idei" widniejącej na stronie, jak i tej mentalnej, którą można zauważyć w naszych działaniach. Pomyślałem, że może to wynikać ze schematycznego nauczania poszczególnych wykładowców lub nie zwracania uwagi na poszczególne aspekty problemowe - czasem zapewne wynika to z przyśnięcia na wykładach. Tak, uważam niektóre (nie wszystkie) uwagi w komentarzach odnośnie "dziennikarstwa" za błędne. Czasem wynikają z braku zrozumienia, a czasem z braku CHĘCI zrozumienia, może zazdrości, czasem ze strachu przed czymś nowym i nieznanym.

WOLNE DZIENNIKARSTWO – studium nazwy

Rozumiem, że niektórzy mogliby poczuć się zaatakowani lub źle ocenić intencję autorów projektu widząc słowa: WOLNE, CENZURA, GRANICA itp. Zapewniam, że powstanie projektu miało przyczynić się nie do wzrostu konkurencyjności, czy do dyskredytacji już obecnych redakcji, a wręcz przeciwnie – do wzrostu liczby jednostek starających się, by studenckie media rozwijały się w każdym aspekcie - także tym "blogowym". Mam nadzieje, że poniższy wywiad rozwieje pewne nieścisłości odnośnie postrzegania "standardów dziennikarskich".

Ze względów technicznych nie cały wywiad jest video, za co przepraszamy, mimo to warto dotrwać do końca, co w sposób szczególny polecam osobom, które nadal mają wątpliwości co do formy Wolnego Dziennikarstwa.

Zaznaczam także, że autor prowadzi poniekąd dyskusję z gościem, wyrażając własne opinię oraz poglądy. Rozmowa jest tendencyjna i w żadnym wypadku "obiektywna". Jest natomiast rzetelna i zamieszczona w niezmienionej wersji. Takimi m.in. prawami rządzi się publicystyka.


Wolne-Dziennikarstwo.pl - Jeden na Jeden -... przez Wolne-Dziennikarstwo

Wyświetlenia: 3420
Proponowane artykuły