Wolne-dziennikarstwo.pl - Polityka – warto?
wolne dziennikarstwo


Mnie to nie interesuje, mój głos nic nie zmieni, oni wszyscy są tacy sami, polityka to gówno – znamy? Znamy. Niestety, przytoczone frazesy wciąż da się przypisać sporej części społeczeństwa. Czy polityką w ogóle warto się interesować?

Ukończywszy szkołę średnią, nadszedł czas na obranie konkretnego kierunku kształcenia. Na szczęście nie miałem najmniejszego problemu z takim wyborem. Ze zdziwieniem obserwowałem rówieśników, którzy obierali strategię "byle co, byle tylko studiować", bądź aspirowali w rekrutacji od fizyki medycznej po filologię polską. Politologia była tym, co chciałem studiować. I pomimo, iż moje wyobrażenia nie do końca znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, decyzji nie żałuję.

Wybór właśnie tego kierunku a nie innego, wyniknął z zainteresowania polityką. Na pytanie skąd się ono wzięło, kto je we mnie wszczepił, prawdopodobnie wskazałbym rodziców. Zatem mając ogólne pojęcie polityczne, nie bez powodu na początku użyłem sformułowania "frazesy" w stosunku do przytoczonych we wstępie opinii.

Polityką naprawdę warto się interesować. Z pełną odpowiedzialnościa powiem, że polityką trzeba się interesować. Na poparcie tej tezy, warto przytoczyć wypowiedź prof. Andrzeja Zybertowicza, udzielonej na łamach tygodnika Uważam Rze. Na pytanie zadane przez braci Karnowskich, którzy pytali o wyjaśnienie wciąż wysokiego poparcia Platformy Obywatelskiej pomimo dużego społecznego niezadowolenia, odpowiedź brzmiała: Polacy nie widzą związku przyczynowo – skutkowego pomiędzy ich poziomem życia a tym kto rządzi w Warszawie. Zybertowicz w odpowiedzi, posłużył się historią, której sam był uczestnikiem. Sytuacja dzieje się na dworcu kolejowym, panuje chaos, bałagan, pociągi się spóźniają bądź nie przyjeżdżają w ogóle, nikt nic nie wie. W końcu w zdenerwowanym tłumie, jeden z pasażerów krzyczy "Głosowaliście na Platformę, to teraz macie!". Z drugiej strony otrzymał odpowiedź "Tylko bez polityki tutaj!".

W ramach Wolnego – Dziennikarstwa, zajmę się właśnie polityką. Wyrażam szczerą nadzieję na aktywną dyskusję w ramach moich kolejnych, już bardziej sprecyzowanych wpisów.

 

Wyświetlenia: 3312
Proponowane artykuły