Wolne-dziennikarstwo.pl - Praktyki TVN24. Lekcja 4: ...
wolne dziennikarstwo


... To by było na tyle :-)

Tematy skończyły się tak nagle i tak szybko, jak przemijają wakacje, święta i pierwsze 20 lat naszego życia. Jechałam do Krakowa z wizją codziennej harówy, litrów wylanego potu, setek godzin nakręconego materiału... Skończyło się na marzeniach. Sezon ogórkowy na półmetku, cieszy się ogólnym zdrowiem. Część redakcji pojechała na urlop, a druga cierpiała z braku prądu. Siedziba TVN24 w Krakowie jest kompletnie uzależniona od prądu: spłuczka w toalecie jest na pompę. Pompa jest zasilana energią elektryczną, także w poniedziałkowy poranek należało samonożnie wejść na czwarte piętro (dla zdrowia), otwarcia drzwi zwykłym, metalowym kluczem (w ramach powrotu do przeszłości) i trzymania pęcherza w ryzach (szkoła przetrwania).

A propo, żeby przetrwać kolejny upalny, nadto spokojny dzień należy się uzbroić w gazetę (Echo Dnia i Metro są rozdawane na większości przystanków tramwajowych, mniej więcej do godziny 9:00, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki), notebooka (w ramach nadwyżki finansowej; do niego musicie zaopatrzyć się w hasło do wi-fi, najczęściej jest... zaskakujące) i otwarty umysł. Dlaczego? Kwejk i demotywatory mają ograniczoną ilość podstron.

Pierwszym moim zamiarem było opisać instrukcję, jak usiąść na TVNowskim krześle obrotowym w ramach lekcji 4. Informacje skonsultowałam z Wujkiem Google i oto moje znalezisko:

Jak usiąść na krześle - artykuł.

Cóż, jak widać, ktoś mnie uprzedził. Dalej myślałam nad pomysłowym zastosowaniu znalezionych spinaczy biurowych. Niestety, to już było...

17 zastosowań klipów biurowych... - zdjęcia.

Kiedy nawet inwencja twórcza zawiedzie, zawsze można pogadać z operatorami. Bywa, że redakcja nie rwie się do rozmowy - wtedy, cóż... jesteście zdani na swojego wyimaginowanego przyjaciela. Powodzenia!

Wyświetlenia: 1961
Proponowane artykuły