Wolne-dziennikarstwo.pl - Koncertowe Opole (w końcu!)
wolne dziennikarstwo


Fakt, że w Opolu nic się nie dzieje, niespecjalnie wzrusza mieszkańców i studentów. Przywykliśmy do tej sytuacji i nie mamy na to większego wpływu. Studenci organizują dużo eventów, ale tłumy jakoś omijają nasze inicjatywy. Brakuje gwiazd, rozpoznawalnych zespołów i artystów, o których słyszał każdy Polak. Całe szczęście, że ktoś pomyślał i wyszedł naprzeciw znużonym ciągłymi aferami i sporami mieszkańcom. Tej jesieni będzie się działo!

Zacznijmy od eventu, który już trwa. Mowa o Drum Fest, czyli Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym. Nie mógłbym o nim nie wspomnieć, bo sam gram na perkusji i jest to dla mnie duże wydarzenie. Do Opola i innych pobliskich miast zjeżdżają się muzycy czołowych zespołów, takich jak chociażby Deep Purple oraz muzycy sesyjni. Światowe wydarzenie na wyciągnięcie ręki.

Poza perkusyjnymi atrakcjami bardzo ciekawą i alternatywną opcją dla studentów są Otrzęsiny UO. Zapowiada się duża impreza na poziomie. 4 dni kulturalnej aklimatyzacji na uczelni, jakiej nie znasz. Poniedziałek to kabarety. Na wtorek czekam najbardziej, bo wtedy na scenie zobaczymy gwiazdy Internetu. Między innymi najlepszego polskiego rapera Lecha Rocha Pawlaka. Solidny freestyle w kilku językach ;) Po nim wystąpi Cezik, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać. A jeśli trzeba, to zobacz ten filmik:

W środę będzie teatralnie, a czwartek to „Studio Dźwięku” i „Szlachetna Paczka”. Tego wieczoru zagra Bongostan.

Jednak prawdziwe koncerty zaserwuje nam NCPP, bo tej jesieni wystąpi tam cała masa świetnych zespołów. Każdy znajdzie coś dla siebie. 5 października zagra Flapjack, promujący najnowszy krążek pt. "Keep Your Heads Down", a dzień później na scenie pojawią się Muchy. Następne dni to koncerty takich grup, jak Pink Freud, Armia, HIFI Banda, Marika, Ania Rusowicz, Voo Voo, Luxtorpeda i wiele innych. Cała lista koncertów dostępna na stronie NCPP.

Oprócz tego są jeszcze Opolskie Lamy i cała masa studenckiego imprezowania w prywatnych lub publicznych miejscach. Rozrywki na pewno nie zabraknie :)

Żebyśmy jeszcze mieli na to wszystko pieniądze...  

Wyświetlenia: 1366
Proponowane artykuły