Wolne-dziennikarstwo.pl - PER ASPERA AD ASTRA – Przez trudy do gwiazd
wolne dziennikarstwo


Zawsze podczas przejmowania stanowiska i brania na siebie odpowiedzialności pojawiają się obawy. Towarzyszą temu pewne nadzieje, ale również wymagania wobec siebie i innych. Cel zawsze był, jest i będzie jeden - upowszechnienie i podniesienie poziomu sportowego na Uniwersytecie Opolskim.

Nie zniechęca nas brak hali sportowej i profesjonalnego sprzętu. Sport wydaje się być coraz bardziej zauważany na naszej uczelni. Od listopada staliśmy się inicjatorami takich imprez jak: Akademicka Champions League, Półfinały Mistrzostw Polski w Papier Nożyce Kamień, Turniej Hokeja Stołowego i Uniwersytecka Basket Liga. Dodatkowo wspieramy nabór na kurs sędziów piłki nożnej. Wprowadzone zostały również nowe sekcje: wspinaczka skałkowa, hokej stołowy i smocze łodzie. Byliśmy współorganizatorami akcji oddawania krwi z okazji Dnia Kobiet. Bierzemy także udział w Opolskiej Superlidze Akademickiej i Akademickich Mistrzostwach Polski.


Pani Prezes :)

Nowa władza w Akademickim Związku Sportowym to nie tylko nowa strona internetowa - to przede wszystkim świeże pomysły oraz działania mające na celu pokazanie wszystkim studentom, że sport na Uniwersytecie Opolskim to nie tylko spór o przyznawane stypendia rektora.

W ciągu tego krótkiego okresu wszyscy z nas byli świadkami takich sukcesów, jak awans futsalistek do finału Akademickich Mistrzostw Polski czy srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie w klasyfikacji generalnej i złoto wśród Uniwersytetów. Sukces ten był największym osiągnięciem w historii najnowszej Uniwersytetu Opolskiego. Wymienione osiągnięcia mówią o tym, że na naszej uczelni puchary nie są fikcją i ulotnymi marzeniami. Są to zrealizowane plany i oczekiwania.

Artykuły pisane przeze mnie będą mówiły o inicjatywach Akademickiego Związku Sportowego, jego problemach, a także o naszych radościach i sukcesach. Serdecznie zachęcam do lektury.

 

Wyświetlenia: 3690
Proponowane artykuły