Wolne-dziennikarstwo.pl - Wybory Miss UO okiem redakcji W-D
wolne dziennikarstwo


Za nami pierwsze wybory Miss Uniwersytetu Opolskiego. Jak dotąd, największe przedsięwzięcie, którego współorganizacji podjęła się nasza redakcja. Skąd ten pomysł? Zaczęło się dosyć prosto. Zauważyliśmy profil na Facebooku, zdobyliśmy dane, napisaliśmy wiadomość i spotkaliśmy się kilka razy z organizatorkami. W tym miejscu, ogromne podziękowania należą się Julii Morgoń za zaufanie, którym nas obdarzyła. Początkowo, zaoferowaliśmy przeprowadzenie wywiadów oraz stworzenie profilii dziewczyn na stronie Wolnego-Dziennikarstwa. Im bardziej wdrażaliśmy się w ten projekt, tym mocniej byliśmy przekonani o końcowym sukcesie. Liczba odwiedzin profilii przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a to był dopiero początek…

Punkt dowodzenia relacją:

 Fot. Tomasz Bojnicki

Po kilku spotkaniach, udało się ustalić wszystkie szczegóły dotyczące naszej współpracy. Najważniejsza była oczywiście główna gala, ale o tym później. Zdziwiła nas przede wszystkim determinacja dziewczyn i zaangażowanie w ten projekt. Nasza przygoda rozpoczęła się od wywiadów. Długie godziny spędzone w SCK-u zaowocowały ogromną partią materiału video oraz stały się pewnego rodzaju rozeznaniem w temacie organizacji wyborów Miss. Już wtedy runęły wszelkie stereotypy. Uczestniczki, jak na studentki przystało, nie oczarowały nas tylko urodą, lecz także wieloma innymi zaletami. Nie obeszło się oczywiście bez śmiesznych sytuacji. Victoria Bezruk, jedna z kandydatek do tytuły najpiękniejszej, przyszła na nagranie ze słownikiem polsko-ukraińskim, ozdabiając swoje wypowiedzi stwierdzeniem „fuck… jak to było po polsku?”.


Fot. Paweł Wojtun

Na około dwa tygodnie przed wyborami rozpoczęły się intensywne ćwiczenia. Dziewczyny, w pocie czoła, uczyły się układu tanecznego i profesjonalnego „chodzenia” po wybiegu. Z podestem organizatorki miały nie lada problem. Jedyny, jaki ma Uniwersytet to ten, należący do akademickiego chóru, i byłby nieco zbyt wąski. Lecz tutaj pomocną dłoń podał oświetleniowiec, który niemal w ostatniej chwili załatwił tą istotną sprawę.

Kolejnym etapem była sesja zdjęciowa, po której fotograf Adam Stolarski, spędził kilka nocy na weryfikacji i wyborze najlepszych zdjęć. Po zamieszczeniu ich na profilach pozostało jedynie oczekiwać na galę. Jeśli ktoś myśli, że owo oczekiwanie polegało na odliczaniu czasu, grubo się myli. Organizatorki przygotowały szereg atrakcji dla kandydatek. Jedną z nich była impreza w klubie Aquarium. Jako przedstawiciele mediów również zostaliśmy na nią zaproszeni. Zabawa trwała do białego rana, a sam poranek do łatwych nie należał. Trzeba było wcześnie wstać na kolejne próby. Dziewczyny wzięły także udział w akcji „Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka” organizowanej przed głównym wejściem SCK-u. Jedna z organizatorek okupiła te dni blisko 40 godzinami bez snu. Głównie z powodu spontanicznego wyjazdu do Wrocławia. Jednak, jak sama podkreślała w późniejszej rozmowie, i tak by nie zasnęła ze stresu. Wtajemniczeni wiedzą o kim mówię ;)

Gala główna była zwieńczeniem naszych trudów. Tutaj wszystko musiało grać. Studentki Arteterapii uwijały się, by dograć ostatnie szczegóły. Dziewczyny nerwowo krzątały się po zapleczu. Jednak przeważała atmosfera wzajemnej pomocy. Jak to podkreśliła Iwona Gajb: „Nie było sytuacji, kiedy na prośbę o pomoc w przymocowaniu numerka do ręki, usłyszała odpowiedź – sama se zawiąż”.

Dziewczyn nie opuszczał dobry humor;)


Fot. Tomasz Bojnicki 

Fot. Tomasz Bojnicki

Przedstawiciele Wolnego-Dziennikarstwa zajęli się szczegółową relacją na trzech płaszczyznach: profilu Miss UO, stronie głównej gali oraz naszym „fanpejdżu” – wszystko na facebooku. Czy trzeba wiele, by taka relacja okazała się strzałem w dziesiątkę? Okazało się, że nie. Wystarczyły 2 aparaty oraz 3 laptopy, by kompleksowe sprawozdanie z wydarzeń mogli na bieżąco śledzić Internauci, w głównej mierze studenci UO, jako grupa docelowa. Szokiem dla nas jest końcowa statystyka wyświetleń. Na wszystkich 3 profilach galę główną śledziło około 50 tys. osób!

Jak więc oceniamy minione wydarzenia? FENOMENALNIE. Wybory Miss UO okazały się ogromnym sukcesem, i jak zapewniają nas organizatorki tegorocznej imprezy, spotkamy się z nimi ponownie za rok. Tym razem z nowymi pomysłami i kontynuacją obecnej idei. Najważniejsza była jednak zabawa i możliwość uczestniczenia w takim przedsięwzięciu. Z naszego punktu widzenia, była to akcja, której długo nie zapomnimy.

GRATULUJEMY LAUREATKOM!


Fot. Adam Stolarski

Uczestniczkom i organizatorkom serdecznie dziękujemy za wszystko, a przede wszystkim za cierpliwość, jaką wykazały wobec nas, nieustannie kręcących się z aparatem.


Fot. Adam Stolarski

Wyświetlenia: 2166
Proponowane artykuły
obrazek

Sport

Kordian Gawlik

24.6.2012

Znaczy Kapitan

Kordian Gawlik

Euro 2012 na półmetku. Nasza reprezentacja po raz kolejny zakończyła swój udział na fazie grupowej. Ale nie o tym będzie ten artykuł – zbyt wiele tekstów na ten temat