Wolne-dziennikarstwo.pl - Czym jest Akademicki Związek Sportowy na Uniwersytecie Opolskim?
wolne dziennikarstwo


Co kryją litery AZS?

A-tmosfera
Z-abawa
S-port

Tak opisują ten Związek AZSiacy w całej Polsce.

A kim są AZSiacy na Uniwersytecie? To z pewnością wszystkie osoby, które posiadają legitymację członkowską. Ale AZS to nie tylko statystyki. To również zaangażowanie, pasja, chęć wyrażenia siebie i kreatywność. To ludzie, którzy działają na rzecz Klubu Uczelnianego. Niestety jest ich jak na lekarstwo. W rzeczywistości działaczami są osoby, które wchodzą w skład Zarządu. A czy powinno nam chodzić wyłącznie o tytuły?

AZS daje nam możliwość rozwoju, jak i zdobywania doświadczenia. Przykładem są wszystkie wydarzenia sportowe, które organizujemy. Każdy wnosi coś swojego, ale czerpie również z pomysłów innych. To wszystko sprawia, że stajemy się spójną całością. Dlatego już tutaj zapraszamy do pomocy. Przyda się każda para rąk. Czy to przy poszukiwaniu sponsorów, czy przy roznoszeniu plakatów. A może jesteś świetnym grafikiem i pomożesz nam stworzyć plakat? Przewijamy się we wszystkich dziedzinach działalności studenckiej, dlatego potrzebujemy ludzi o wszelakich zainteresowaniach i gwarantujemy, że nie pozwolimy nikomu się nudzić. Chyba że wolisz przespać całe studia lub przeżyć je z nosem w książce. W takim wypadku faktycznie możemy nie być pomocni...

Aby do nas dołączyć, nie musisz być sportowcem! Czym tak naprawdę się zajmujemy? Organizujemy wyjazdy na Akademickie Mistrzostwa Polski, ale również eventy promujące sport i rekreację, której ostatnio tak mało w codziennym życiu. Naszym celem jest propagowanie aktywności wśród studentów, na co dzień zajmujących się grami komputerowymi czy podglądaniem innych na facebooku. 

Na naszej uczelni mało jest dyscyplin, w których jesteśmy mistrzami czy zawodowcami. Ale to nie przeszkadza w tym, aby każdy z nas uprawiał sport w stopniu dla niego wystarczającym. Czy to na sekcjach, czy na orliku. Mamy coraz więcej możliwości, ale potrzebujemy Waszej chęci udziału.

A co czeka nas niebawem, jeśli chodzi o Akademicki Związek Sportowy? PIASTONALIA! Czyli rajd rowerowy do Turawy (17-19.05.2013), Dzień Sportu (20.05.2013), Wyścig Smoczych Łodzi, który w tym roku przybrał nazwę Regat Piastowskich (25.05.2013)Turniej X-box (07.06.2013) i wiele niespodzianek, abyście nie musieli tylko siedzieć na kocykach, wcinając kiełbaski z grilla.

 
AZS niejedno ma imię (fot. Nikodem Jacuk)

Wyświetlenia: 1557
Proponowane artykuły