Wolne-dziennikarstwo.pl - Małe Euro na POLITECHNICE. Międzynarodowy turniej piłkarski.
wolne dziennikarstwo


W środę 15 maja, w budynku na hali Politechniki Opolskiej przy ulicy Prószkowskiej odbył się turniej piłkarski, w których udział wzięły drużyny Polski, Turcji, Portugali oraz Hiszpanii. Choć wydarzenie było towarzyskie to na boisku nie brakowało ostrych starć. Wszystko jednak w atmosferze fair play. Polska drużyna niestety powtórzyła „wyczyn” naszej reprezentacji na EURO 2012.


Zagrali mecz otwarcia, o wszystko oraz o honor i choć o ostatnim meczu rozgromiła Turcję to nie udało się wygrać z Hiszpanią czy Portugalią. Żadna z drużyn nie przyniosła wstydu swoim kibicom, zachowując się zgodnie z duchem piłkarskiej rywalizacji. Były piękne gole, chwile radości, momenty smutku, ale niezależnie od narodowości wszyscy bawili się doskonale. Szczególnie żywiołowo dopingowali Hiszpanie, ale i Turcy nie odstawali kibicując zarówno naszej drużynie jak i swojej. Zapał, z jakim pomagali swojemu teamowi pokazał, że warto organizować takie wydarzenia, gdyż oprawa zasługiwała na szczególny podziw. Najlepszym zespołem turnieju okazali się Portugalczycy, drudzy byli Hiszpanie, trzeci Polacy, a czwarci Turcy. Ci ostatni pomimo przegranych wszystkich meczy nie tracili humoru i uśmiechu. Obserwując turniej „od środka” dziwię się Politechnice Opolskiej oraz Uniwersytetowi Opolskiemu, że nie organizują częściej takich spotkań. Zresztą, turniej zorganizowały 3 studentki Politechniki Opolskiej z kierunku Zarządzanie, a nie ludzie tam pracujący. Wspomniane dziewczyny zrobiły to w ramach zadanego projektu. Czy naprawdę nie można częściej tak aktywizować czasu wolnego zarówno obcokrajowców jak i innych opolskich studentów? Organizacja zasługuje na szczególny podziw, gdyż dziewczyny pokazały jak pięknie można zrobić coś z niczego. Wystarczy trochę chęci i ten pomysł niech wszystkich zachęci. Takim rymem chciałem przejść to kolejnej części artykułu.

 

Krótki wywiad z organizatorką, Anną Gawrońską, przeprowadził Rafał Wałęka.

1) Kto był głównym pomysłodawcą tego wydarzenia?

Ja razem z Agatą Gliwą i Karoliną Golec. Ja (Anna Gawrońska), ponieważ jestem mentorką poddałam pomysł żeby zorganizować coś dla Erasmusów.
2) Kim w ogóle są osoby odpowiedzialne za tę imprezę?

Tak jak wyżej wymieniłam. Studentki PO Zarządzania na 3 roku.
3) Co zainspirowało organizatora do zorganizowania akurat tej formy aktywnej rozrywki?

W ramach przedmiotu Zarządzanie projektami, musiałyśmy napisać projekt i go zorganizować, aby zaliczyć przedmiot. Podpowiedziałam dziewczyną abyśmy zorganizowały jakąś imprezę sportową dla Erasmusów, ponieważ mam z nimi kontakt i bez problemu znalazłoby się wielu chętnych. Stwierdziłyśmy, że piłka nożna będzie najlepszym rozwiązaniem.


4) Czy według was powinno być więcej takich wydarzeń?

Oczywiście, już padł pomysł od Erasmusów zorganizowania turnieju koszykówki. Zobaczymy czy damy rade coś zorganizować  Uczestnikom bardzo się podobało, że w końcu coś takiego zostało zorganizowanego.

5) Jeśli tak to, dlaczego? Jakie są plusy i minusy zajmowania się takimi wydarzeniami jak turniej piłkarski?

Plus to przede wszystkim satysfakcja, że ludzie to doceniają. Przede wszystkim to dobra zabawa i integracja. Pewne urozmaicenie dla Erasmusów. Ja osobiście nie widzę zbyt wielu minusów, ponieważ lubię organizować wszelkie imprezy czy wycieczki. Jedyny minus to lekki stres, że coś może pójść nie tak, a my bierzemy za to odpowiedzialność.

6) Co sprawiło największą radość przy organizacji i w czasie przebiegu wydarzenia?

Udało nam się dostać dofinansowanie z Działu Współpracy Międzynarodowej i dzięki ich pomocy byłyśmy w stanie zakupić nagrody dla wszystkich drużyn. Również to, że tak szybko udało się zebrać drużyny oraz znaleźć sędziego, który poświęcił na to swój wolny czas, aby nam pomóc. 

7) Wszystko się udało czy były małe niedociągnięcia? Myślisz, że w przyszłości da się organizować coś takiego regularnie?

Mam nadzieje, że nie, że wszystko było tak jak zaplanowałyśmy. Chodziło nam o dobrą zabawę i tak to chyba wyglądało. Jeśli chodzi o tą wymianę, może uda zorganizować się nam jeszcze jeden turniej, zanim wszyscy się rozjadą.

8) Czy turniej spełnił oczekiwania? Jak uważasz?

Widząc skaczących i śpiewających Turków cieszących się z 4 miejsca, myślę że właśnie o to chodziło. wszyscy byli zadowoleni, nie ważne, jakie miejsce zajęli. do tej pory organizowali mecze pomiędzy sobą, ale nie mieli jeszcze możliwość zagrania tego typu turnieju, gdzie grali podzieleni na kraje i mieli możliwość zmierzenia się z każda drużyną.Za wywiad z Anną Gawrońską dziękuje Rafał Wałęka.

 

Wyświetlenia: 2935
Proponowane artykuły