Wolne-dziennikarstwo.pl - PIASTONALIA Z AZS UO
wolne dziennikarstwo


PIASTONALIA Z AZS UO

W tym roku Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Opolskiego niezwykle mocno włączył się w organizację Piastonaliów. Jesteśmy już po rajdzie rowerowym do Turawy. Wystartowaliśmy 17.05 (w piątek) o godzinie 17.00 z Kampusu UO. Po sprawnie odbytych 15km dotarliśmy na miejsce aby tam rozstawić namioty i zjeść kiełbaskę przy ognisku. W sobotę przygotowaliśmy wiele atrakcji sportowych wspólnie z firmą „produkcja eventów” : dmuchane piłkarzy ki, sumo jak również tradycyjna siatkówka towarzyszyły nam przez całą sobotę. Biwak nad Jeziorem Turawskim jest kontynuacją tradycji sprzed lat, do której studenci powrócili w tamtym roku. Jest to ostatnia szansa wyluzowania się przed Piastonaliami, a potem sesją.

Czym jeszcze zaskoczymy podczas tegorocznych Piastonaliów?

20.05 (poniedziałek) DZIEŃ SPORTU
W dawnych latach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu organizowało „Bitwę wydziałów”. W tym roku Zarząd AZS UO postanowił zorganizować cały dzień atrakcji sportowych na Kampusie UO na wzór owych eventów sportowych organizowanych przez Studium. Od godziny 15.00 zapraszamy przed Studenckie Centrum Kultury gdzie rozpoczniemy Zawodami w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Przez cały czas można będzie korzystać z dmuchawców rozstawionych na Kampusie a wieczorem zapraszamy na finałowe mecze Uniwersyteckiej Basket Ligi, jak również długo oczekiwany mecz o 3 miejsce i WIELKI FINAŁ Uniwersyteckiej Champions League. Ciekawym wydaje się również starcie Pracowników UO z zespołem Inter Media Team , którzy zmierzą się na Orliku o godzinie 17.00.

23.05 (czwartek)
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu wraz z Akademickim Związkiem Sportowym zaplanowało dla wszystkich chętnych Turniej Badmintona o godzinie 10.00 na Sali przy Pl. Staszica 1. Następnie rozegrany zostanie mecz siatkówki Pracownicy UO vs Pracownicy PO. O godzinie 17.30 natomiast rozegrane zostaną Mistrzostwa Uniwersytetu Opolskiego w Tenisie Stołowym.

25.05 (sobota) WYŚCIG SMOCZYCH ŁODZI
Wyścig Smoczych Łodzi to już tradycja. Jednak w tym roku wydarzenie to przybrało nową, lepsza formę. O godzinie 13.00 rozpoczniemy wyścigiem o Puchar Rektorów Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Następnie obejrzymy wyścig kajakowy Samorządów Studenckich. Nowym wydarzeniem są Regaty Piastowskie. Jest to wyścig reprezentacji takich uczelni jak: Uniwersytet Opolski, Politechnika opolska, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Wrocławski. Uczelnie te walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Opola, który w tym roku objął Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem.

Na podsumowanie pozwolę sobie zacytować słowa Jurka Owsiaka:
„Oj, będzie się działo!” 

Wyświetlenia: 1561
Proponowane artykuły