Wolne-dziennikarstwo.pl - W imię integracji środowiska akademickiego
wolne dziennikarstwo


Portal Wolne-Dziennikarstwo zaproponował mi dzielenie się z innymi informacjami na temat Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Opolskiego, które od niedawna wznowiło swoją działalność. Nie zastanawiałem się ani minuty, od razu przyjąłem propozycję. Dlaczego?


Ponieważ jest o czym pisać. Stowarzyszenie zawiesiło sobie przysłowiową poprzeczkę bardzo wysoko. Zapewne wraz z kolejnymi wpisami, czytelnik będzie mógł zauważyć te priorytety.

Wpisami na portalu postaram się informować o tym co Stowarzyszenie robi, co planuje, a także jakie ma zdanie na temat rozwoju uczelni. Dlaczego ostatni punkt? Uważamy, że absolwenci są największą siłą uczelni. Ich doświadczenie i spostrzeżenia mogą być bardzo cenne dla całego środowiska akademickiego!

Za każdym razem, kiedy rozmawiam z absolwentami (szczególnie poprzedniczki UO – Wyższej Szkoły Pedagogicznej) to rysuje się przede mną krajobraz uczelni tamtych lat. Klimat jaki tam panował i priorytety, jakie wtedy każdy przed sobą stawiał. Po to jesteśmy również – aby pielęgnować i propagować niezwykle bogatą historię naszej Alma Mater.

Już to robimy. Na stronie internetowej www.absolwent.uni.opole.pl zamieszczamy wywiady z absolwentami w ramach „Loży Absolwentów”. Niesamowite historie i wspomnienia zawarte w kilkuminutowej rozmowie pokazują jak wiele uczelnia ma do zaoferowania i jaki drzemie w niej potencjał!

Absolwenci UO to również osoby wszechstronne, o nieszablonowych charakterach i zainteresowaniach. Opolskie Spotkania Absolwentów, które zainaugurowaliśmy pod koniec marca, mają na celu prezentować te wybitne jednostki.

Nie zamykamy się tylko na środowisko absolwenckie. Zależy nam również na studentach! Przywiązanie do uczelni buduje się latami, dlatego nie chcemy zaprzepaścić tej szansy, jaką daje nam bliski kontakt z tym środowiskiem. Już niebawem szykujemy inicjatywę skierowaną wyłącznie do studentów. Już teraz zachęcam do śledzenia strony internetowej Stowarzyszenia. Na pewno o tym będziemy pisać tutaj.

Jeszcze raz kieruję podziękowania w stronę administratorów portalu i obiecuję nie zawieść oczekiwań.

 

Bartłomiej Machnik
Pełnomocnik Prorektor ds. Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Opolskiego

 

 

Wyświetlenia: 1099
Proponowane artykuły