Wolne-dziennikarstwo.pl - Gdy z komedii robi się horror
wolne dziennikarstwo


2 czerwca 2013 roku, godzina 16:30. Piękna niedziela, słoneczna i ciepła. W Strzelcach Opolskich, jak zawsze na początku czerwca, odbywają się "Dni Ziemi Strzeleckiej". Za jakieś dwie godziny na strzeleckiej scenie wystąpi Kabaret Skeczów Męczących. Przedtem jednak, na deskach jednej z sal Uniwersytetu Opolskiego, miała wystąpić solistka w programie: "Projekty ustaw obyczajowych obecnego układu władzy". Zapowiadał się więc znakomity stand up w wykonaniu pani Poseł Krystyny Pawłowicz.

W bardzo dobrym nastroju udałem się na miejsce spotkania, ponieważ po ostatnich występach w telewizji TVN pani posłanka z kabaretu sejmowego na dobre zagościła w moim sercu. Rozsiadłem się na tyle wygodnie, na ile pozwalały siedziska na widowni. I czekałem na występ, który rozpoczął się z dziesięciominutowym poślizgiem.

Dwie godziny później opuszczałem salę przybity i przestraszony. Radość zamieniła się w strach i niepokój o Polskę i o naszą przyszłość, jeśli faktycznie Prawi dojdą do władzy. Czemuż to? Poniżej znajdziecie kilka wniosków, które wyniosłem z tego spotkania:

1. Mamy pewnego rodzaju "katolicki islam". Bo jak inaczej nazwać przerwanie spotkania z wyborcami na modlitwę? Godzina 17 - wszyscy wstają i odmawiają dziesiątkę różańca w intencji wypędzenia zła…

2. Pani posłanka nie jest posłanką. Jest posłem - to już pewnie słyszeliście w telewizji (powołujemy się na Konstytucję).

3. Pani posłanka, która jest posłem, nie jest w sejmie. Bo sejm to tylko PO i PSL (tu dla odmiany zapominamy o Konstytucji). Pewnie PiS ma jakiś osobny sejm, ale nie wiem, jak się nazywa.

4. PO i PSL to zdrajcy, którzy sprzedali się krajom ościennym. Kondominium Radziecko - Niemieckie. Mówi wam to coś?

5. W Polsce mamy dwa Kościoły Katolickie. Kościół Toruński - ten prawdziwy i zawsze wierny ojczyźnie - i Kościół Krakowski, który zaprzedał się władzy i poszedł z nią w układy. Zresztą, czemu się dziwić skoro wszyscy to Żydzi i Masoni?

6. Raz zdobytej władzy PO już nie odda. Kiedy dzielni ochotnicy z Prawych pójdą sikać, hedonistyczni degeneraci z kręgów obecnej władzy sfałszują karty do głosowania.

7. Nawet jeśli to fałszerstwo się nie uda (bo może ktoś się w pieluchę wyposaży), to i tak głosy będą liczone w Rosji, której marionetką jest Tusk.

8. Społeczeństwo i tak nie będzie protestować, jak PO będzie robić coś nie tak, ponieważ są oni bandą hedonistów i zboczeńców wychowanych na zepsutej kulturze zachodu (PRL się kłania).

9. Płeć uwarunkowana społecznie nie istnieje. Jest tylko biologiczna: facet to facet, baba to baba.

10. Płeć to też pedofil, zoofil, dendrofil i co tam sobie kto chce. No, chyba że PiS dojdzie do władzy.

11. PiS musi władać samodzielnie. Nie można dopuścić, by było inaczej. Właściwie to najlepiej się o to modlić.

12. Hymn to fajna piosenka i większość, tak jak przy "Sto lat", zna tekst. Pośpiewajmy sobie.

To, co przeraziło mnie jednak najbardziej, to nie monolog pani posłanki. Najgorsza była publiczność. Gdyby dać tym ludziom broń, poszliby zabić (bo przecież są tak religijni) swoich przeciwników. Hasła: "zdrajca", "trzeba ich rozstrzelać", "trzeba ich powiesić" stały się pod koniec rzeczą normalną. Brakowało tylko pochodni i marszu na Warszawę. Choć nie jestem pewny, czy gdyby pani posłanka tego nie zaproponowała, nie stało by się tak.

Historia zna wielu ludzi, którzy bardzo dobrze potrafili wyzwalać emocje w społeczeństwie, manipulować masami. Problem w tym, iż zwykle ich działania niosły za sobą tragiczne skutki dla narodu. Dlatego na koniec taka mała prośba - nawet jeśli nie trawicie obecnej władzy, gdy przyjdzie do wyborów, głosujcie rozsądnie.

13. Zapomniałbym o jeszcze jednym. Napisałem ten tekst, bo jestem przerobioną przez władzę i media bezwolną marionetką, podatną na to, co mówi władza i nie wiem, kto tak naprawdę ma rację i kto chce bronić Polski. 

Wyświetlenia: 1211
Proponowane artykuły

Szpital

Grzegorz Gasz

16 stycznia 2013. Polska, Warszawa, ulica Szaserów   Na oddziale panował półmrok. Była godzina 2:30 w nocy i poza bladym światłem z dyżurki pielęgniarek mrok rozświetl