Wolne-dziennikarstwo.pl - [Rozmowa] Jak będzie z grillowaniem na Kampusie - powstało nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe [Zdjęcia]
wolne dziennikarstwo


 

Na wniosek Samorządu Studenckiego przestrzeń między Orlikiem a DS. Mrowisko została przystosowana pod przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową. Przygotowany w ten sposób skwer daje możliwość zarówno spokojnego poczytania książki w ciągu dnia, jak i rozpalenia grilla w godzinach wieczornych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa obszar skweru będzie stale monitorowany. Będzie tam można także usłyszeć muzykę nadawaną przez (studencką rozgłośnię radiową - przyp. red) Radio Sygnały. W planach na najbliższą przyszłość jest pojawienie się siłowni na świeżym powietrzu między DS. Spójnik a Collegium Civitas. Staramy się maksymalizować możliwości aktywnego wypoczynku dla Studentów - mówi Krzysztof Jędrysiak z Samorządu Studenckiego UO.

 

>>>Zobacz również: [Studencka Debata] Czy STRAŻ MIEJSKA na Kampusie UO rozwiąże sprawę? <<<

 

 

_______________________________________________________
Rozmowę z Krzystofem Jędrysiakiem przeprowadził Michał Kosel


Michał Kosel: Krzysztofie, kampus UO zaczyna nabierać kształtów. Od dwóch lat możemy cieszyć się nowym Orlikiem, powstało również Studenckie Centrum Kultury, teraz wyszliście naprzeciw wymaganiom studentów i powstał skwer grillowy. Skąd pomysł, by tak rozwiązać dość problematyczną kwestię rekreacji studenckiej?

 

Krzysztof Jędrysiak: Nad tematem tego skweru pracowaliśmy już od dłuższego czasu wspólnie z władzami Uczelni. Samorząd jest w tym momencie głosem środowiska akademickiego. Myślę, że jest to na pewno dobry początek i nie jest to koniec inwestycji w tym zakresie. Rozumiemy, że potrzeby są ogromne; staramy się zrobić co w naszej mocy, żeby polepszyć byt naszych studentów.


MK: Co w takim razie z pozostałą częścią kampusu? Czy grillowanie przeniosło się na stałe JEDYNIE na ten skwer?

KJ: Na chwilę obecną tak. Jak się uda, powstaną inne miejsca także przystosowane w tym zakresie.

MK: Co oznacza permanentny zakaz grillowania na pozostałym terenie?

KJ: Pozostały teren nie ma ku temu warunków.

MK: Kiedy zostanie ogłoszony studentom ten zakaz?

KJ: Z tego co się orientuję, to takie tabliczki wiszą już od dość dawna.

MK: Nie odnoszą się one jednak do grilli.

KJ: Wg mnie - owszem. Poza tym - dając teren specjalnie przygotowany pod grillowanie, dostajemy także przekaz gdzie nie grillować. Moim zdaniem jasno określone miejsce działa tylko na plus.

MK: Czy studenci na nowym skwerze grillowym będą niepokojeni przez ochronę lub Straż Miejską podczas grillów zakrapianych alkoholem?

KJ: Na ten temat trwają jeszcze rozmowy.

MK: Jakie jest stanowisko SSUO w tej sprawie?

KJ: Ciężko mi się wypowiadać w tym momencie pod kątem stanowiska SSUO. Są wakacje. Na chwilę obecną wszyscy będą gonieni.

MK: Kiedy będzie jasna informacja odnośnie ustaleń?

KJ: Przy starcie roku akademickiego będą jasne ustalenia. Jak temat zacznie dotyczyć studentów, pojawią się jasne informacje. Na chwilę obecną ich nie ma.

MK: Co osobiście, jako członek SSUO, sądzisz o tej inwestycji?

KJ: Myślę, że powstaje pozytywne miejsce. Miejsce, jakiego nie było na naszym kampusie.

>>>Zobacz również: [Jeden na Jeden] Co wolno na Kampusie UO - Krzysztof Ciecióra i Michał Kosel <<<

 

Nowo wybudowany skwer grillowy na
Kampusie Uniwersytetu Opolskiego - Galeria: 

fot. Weronika Litwin


Więcej opinii w temacie Uniwersytetu Opolskiego znajdziesz na profilu Twitterowym autora:

Wyświetlenia: 2082
Proponowane artykuły