Wolne-dziennikarstwo.pl - Nadchodzi nowa Marcelina
wolne dziennikarstwo


Wśród polskich wokalistek nie brakuje perełek. Mamy choćby Kasię Nosowską, Anię Rusowicz, siostry Przybysz, Izę Lach i… mogę tak wymieniać bez końca. Każda specjalizuje się w innej muzyce, lecz co do jednego istnieje pełna zgoda: jesteśmy z nich dumni. Uwielbiamy je. Z wielką przyjemnością powiem więcej: takich perełek będzie nam tylko przybywać.

Opolscy (ale nie tylko) czytelnicy powinni znać wokalistkę, o której będzie mowa. Ma na koncie 1 płytę, za niecałe 3 tygodnie wyda drugą, zagrała na opolskich Piastonaliach, Festiwalu Panda Art w 2012 roku, a niedawno dołożyła swoją cegiełkę w projekcie „Panny Wyklęte”. A jeszcze w międzyczasie wydała EPkę. Oto Marcelina. Rozśpiewana Cieszyno-Wrocławianka.

Źródło: facebook.com/MarcelinaOfficial/photos_stream


Jej pierwsza płyta powstała 3 lata temu. Do premiery kolejnej pozostały niecałe 3 tygodnie, więc macie jeszcze trochę czasu, aby nadrobić zaległości. Zawsze warto to zrobić, bo istnieje wtedy możliwość zaobserwowania ewentualnych zmian.

Mnie zdobyła dzięki utworom prostym, z pewną nutką dziecinności. Od tamtej pory zaczęłam rozumieć, że pop to nie tylko plastikowe śpiewy i dzikie syntezatory. Istnieje jego lepszy, bardziej ambitny wymiar.  Zauroczyła mnie jej wrażliwość i miękki głos, wzruszył utwór „Tatku” (dzięki niemu w ogóle sięgnęłam po tę płytę). Poza tym mam słabość do ciekawych i ładnych okładek, które współgrają z charakterem muzyki. Moja ulubiona piosenka z tego albumu:


Marcelina - Jeśli jutra nie ma

Miałam przyjemność porozmawiać z Marceliną dwukrotnie i mam nadzieję, że to nie koniec. Sympatyczna, miła, skromna i ambitna. Teraz z niecierpliwością wyczekuję drugiej płyty, bo czuję, że nadchodzą zmiany. Najnowszy singiel utrzymany jest już w innym klimacie.

Poniżej nowa okładka, tracklista i singiel promujący.


Źródło: popheart.pl
 

 1. Modlitwa o pszczoły
 2. Bez ramki
 3. Nie maluję się
 4. Możesz zostać
 5. Łap mnie
 6. Xs and Os
 7. Nigdy w zawsze
 8. Wschody /Zachody
 9. Syberserce
 10. Karmelove feat Piotr Rogucki
 11. Znikam (RMX Cichy Galiński –bonus track)


Marcelina - Wschody Zachody

Wyświetlenia: 1792
Proponowane artykuły