Wolne-dziennikarstwo.pl - [UBEZPIECZENIE] Natalia Majer: 'Głos krytyczny tak naprawdę jest kierowany do starostów' [Rozmowa]
wolne dziennikarstwo


Natalia Majer – Z-ca Przewodniczącego SSUO, odpowiedzialna za kwestie Ubezpieczeń NNW na Uniwersytecie OpolskimMichał Kosel: Widziałem, że wypuściliście sondę na temat ubezpieczenia, które oferujecie, z zapytaniem do studentów o jakość. Z jakim odzewem się ona spotkała?

Natalia Majer: Co do ankiety, to większość wypowiedziała się pozytywnie, wspominając, że bardzo szybko dostali odszkodowanie, że procedura internetowa jest przyjazna i właśnie dzięki niej studenci szybko załatwili sprawę, większość nie miała problemu z uzyskaniem odszkodowania. Oczywiście pojawiły się pojedyncze głosy niezadowolenia, tj. nieuzyskanie odszkodowania - nieuznanie przez PZU szkody, jednakże poza ankietą nikt osobiście z takim problemem się do nas nie zgłosił.

W zależności od wielkości szkody czy wymiaru wypadku przebiegała procedura odszkodowania i czas oczekiwania na wypłacenie pieniędzy, ale znamy przypadki, gdzie osoby opowiadały, że już po kilku dniach od zgłoszenia szkody z kompletem dokumentów wypłacane były pieniądze.


MK: Były również głosy krytyczne, prawda?

NM: Głos krytyczny dotyczący braku potwierdzenia, który pojawił się także w ankiecie i w GS tak naprawdę jest kierowany do starostów, tyle że studenci nie wiedzą, że karty potwierdzające były do odbioru w biurze, ale spora część starostów się nie stawiła, jednak mógł to odebrać każdy ubezpieczony. Ponieważ posiadamy listę, wystarczyłoby, że sprawdzilibyśmy, czy jest na liście i nie byłoby problemu z wydaniem. Zresztą jakaś część studentów tak załatwiała z nami sprawę.

 


>>>Czytaj więcej o UBEZPIECZENIU NNW w GAZECIE STUDENCKIEJ<<<MK: Czy jest realne zainteresowanie studentów kwestią ubezpieczania się, czy ignorują oni ofertę SSUO?

NM: Jest spore zainteresowanie, co roku ubezpieczamy kilka tysięcy studentów. Jakaś część studentów nie korzysta z naszego ubezpieczenia, bo są ubezpieczeni przy rodzicach, choć namawiamy do tego, żeby potraktować to jako dodatkowe ubezpieczenie, bo za taką małą (jednorazową) kwotę po studiach już na pewno się nie ubezpieczą, a w razie wypadku odszkodowanie z dwóch źródeł na pewno będzie przydatne.

Zainteresowanie jest nie tylko bezpośrednio po stronie studentów, ale także rodziców, którzy dzwonią i pytają o możliwość ubezpieczenia ich dzieci studiujących na UO.

 

MK: Jakie korzyści wynikają z kwestii ubezpieczenia się w tym pakiecie, jaki proponujecie?

NM:
1) Cena niska i jednorazowa - suma ubezpieczenia

2) zasięg ubezpieczenia - cały świat

3) ubezpieczenie działa także w czasie uprawiania sportów amatorskich i wyczynowych

4) świadczenie w wysokości 1 000 zł za pobyt w szpitalu powyżej 7 dni niezależnie od przyczyny

 

MK: Czy Ty sama jesteś ubezpieczona w tym pakiecie?

Tak, ubezpieczam się co roku od 4 lat.

 

 Trudna Prawda - Przypadki Macieja - PRODUKCJA SETA TV.
Reklama powstała w celu promowania kupna ubezpieczenia zdrowotnego na Uniwersytecie Opolskim. 

------------------------------------

INFORMACJE DODATKOWE: Na prośbę studentów ostateczny termin wpłat za ubezpieczenie NNW został przesunęty do 15 grudnia. Ma to związek z wypłatą stypendiów, która będzie miała miejsce pod koniec miesiąca. Jak podaje SSUO w roku ubiegłym ubezpieczyło się ponad 3700 studentów Uniwersytetu Opolskiego.


 

Więcej opinii w temacie Uniwersytetu Opolskiego znajdziesz na profilu Twitterowym autora:


Wyświetlenia: 1167
Proponowane artykuły