Wolne-dziennikarstwo.pl - [Mrowisko] To musisz wiedzieć o zbliżających się pracach remontowych
wolne dziennikarstwo


W połowie listopada pojawiła się oficjalna informacja o zbliżającym się pod koniec roku remoncie Domu Studenta Mrowisko. Jak łatwo można przypuszczać, wywołała ona raczej niepokój, niż radość mieszkańców. Jakie są za i przeciw oraz czego udało nam się dowiedzieć? Zapraszam do lektury.

Naturalnie, studenci są zaniepokojeni faktem, że na jakiś czas będą musieli podzielić się pokojem z ekipą remontowo-budowlaną. Przypuszczam, że bez względu na zaradność i charyzmę przymusowych gości, raczej nie będzie to mile spędzony czas. Pomimo późniejszych korzyści, pokoje będzie trzeba we własnym zakresie przygotować, posprzątać i przypilnować, a prawdziwy problem zacznie się, gdy przy okazji, w pokojach, zaczną ginąć rzeczy.

Kolejnym argumentem jest zbliżająca się sesja zimowa. Odgłos szlifierek i wiertarek udarowych  ciężko będzie zaliczyć do przyjemnych i stymulujących zdobywanie wiedzy. W celu uniknięcia dalszego zamieszania i związanych z tym nieprzyjemności, przedstawiamy poniżej rozmowę z kanclerzem miasteczka uniwersyteckiego – mgr Zbigniewem Budziszewskim.

Wolne-Dziennikarstwo: Na kiedy jest planowany remont i wymiana okien w d.s. Mrowisko? Czy byłby pan w stanie podać jakąś dokładniejszą datę?

Zbigniew Budziszewski: Nie, dokładnej daty jeszcze nie znamy, bo nie ma jeszcze wyłonionego w przetargu wykonawcy. Dopiero został złożony wniosek do zamówień publicznych, na ogłoszenie przetargu. Przetarg jest wielozadaniowy, obejmujący: termomodernizację Mrowiska, z wymianą stolarki okiennej. Drugim projektem  jest zgodny z programem funkcjonalno-użytkowym, montaż odnawialnych źródeł energii na dachu Mrowiska. Trzeci projekt, który będzie razem z tym wszystkim, to remont lewego skrzydła d.s. Mrowisko. Będą to pokoje o podwyższonym standardzie dla studentów.

W tej chwili został wyłoniony przetarg na d.s. Skrzat, który będzie realizowany właśnie teraz. Myślę, że już w grudniu zostanie podpisana umowa na prace budowlane, które rozpoczną się najpóźniej w styczniu.


WD: Kiedy możemy spodziewać się dalszych informacji?

ZB: Myślę, że na pewno informacja ukaże się na stronie Uniwersytetu Opolskiego. Najpierw informacja o samym przetargu, później termin składania ofert i wyłonienia firmy. Jeżeli w grudniu wciąż nie będzie wybranej firmy, to na pewno będzie to w styczniu. Same roboty budowlane zaczną się dopiero w okolicach marca. Oczywiście jeżeli chodzi o termomodernizację, bo Skrzat będzie na pewno w styczniu.

 

WD: Rozumiem. Czy podczas wymiany okien będzie jakaś dokładna rozpiska, żeby ułatwić to wszystko studentom, kiedy będą remontowane poszczególne pokoje itd.?

ZB: Oczywiście, że tak. Będzie to zaplanowane w harmonogramie, zgodnie z protokołem przekazania frontu robót. Przy każdym wejściu do pokoju studenckiego, gdzie nastąpi demontaż obecnej stolarki okiennej i montaż nowej, będą udostępniane bieżące informacje. Od razu nastąpi demontaż i montaż. Kolejne pokoje będę wyznaczone z godzinną dokładnością, chyba, że nastąpią jakieś komplikacje techniczne, np. wydłużenie prac, w konkretnym miejscu. Niemniej jednak, na pewno będzie to wyglądało tak: wymiana jednego okna, wstawienie drugiego, obróbka i przejście do następnego, chyba, że będzie więcej ludzi, którzy będą w tym czasie wykonywać te same czynności.

To tyle, jeśli chodzi o wypowiedź administracji kampusu. Słowem podsumowania, prace remontowe nie zakłócą nadchodzącej sesji zimowej, a ewentualnych niedogodności, można spodziewać się dopiero na wiosnę. Do tego czasu, pozostaje mieć nadzieję, że cały proces zostanie odpowiednio przygotowany i rozpisany, o czym redakcja będzie w dalszym ciągu informować.

Wyświetlenia: 2797
Proponowane artykuły