Wolne-dziennikarstwo.pl - Co w murawie świszczy? cz. 2
wolne dziennikarstwo


Zapraszam na kolejny artykuł z serii pt.: "Co w murawie świszczy?". Dzisiaj m.in. o strojach piłkarskiej reprezentacji Polski, o pomysłach Seppa Blattera oraz o przepięknym logo promującym Kraków jako potencjalnego organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.


Piłkarska reprezentacja Polski jakiś czas temu zaprezentowała nowe stroje. Trykoty jak trykoty - biało-czerwone, z orzełkiem, a nie logiem PZPN, nie są jakieś granatowe jak niegdyś, ogólnie nie ma zarzutów. Wiadomo też, że „nie szata zdobi piłkarza” (oczywiście byle to nie było coś w stylu trzecich strojów Napoli, najnowszych koszulek reprezentacji Szkocji, lub strojów Niemców podczas Igrzysk w Soczi), najważniejsze przecież żeby wygrywali. Ale jak wiadomo internauci nie śpią i stroje doczekały się już porównania z boiskowym ubiorem piłkarzy... ŁKS-u Łódź. Niektórzy pewnie czują się pokrzywdzeni, inni trochę mniej, mi jest wszystko jedno, ale może lepiej, że przypominają trykoty ŁKS-u, a nie Widzewa, wszak jak głoszą mury w Łodzi „Widzew sika na siedząco”.

Całkiem niedawno po niezbyt poprawnym politycznie komentarzu Jose Mourinho odnośnie wieku Samuela Eto’o rozgorzała dyskusja na ten temat. Do pieca dołożyła również była partnerka Kameruńczyka podwyższając stawkę do 39 lat (przypomnę, że oficjalnie Eto’o ma 33, Mourinho zażartował, że 35). Teraz tylko czekać, aż odezwą się kolejni eksperci: sprzedawczynie w osiedlowym sklepie, gdzie jako dziecko po zakupy chodził Eto’o, jakiś europoseł odpowiedzialny za problem nierówności społecznej, czy z polskiego podwórka: Wojciech Kowalczyk, Cezary Kucharski (próbujący w tym wszystkim ugrać coś dla siebie), czy Jan Tomaszewski (ma zdecydowanie największy staż w kontrowersyjnych tematach). Każdy może dorzucić coś od siebie na temat wieku napastnika. A ja jeszcze widzę trzecie dno w tej całej sprawie. Mianowicie pstryczek w noc Fernando Torresa, że niby 45 letni ( a co zaszalejmy) Eto’o strzela więcej bramek od niego? No cóż Fernando, takie życie.

Po trwającym 20 miesięcy okresie próbnym Międzynarodowa Rada Piłkarska zdecydowała! Zarówno piłkarki, jak i piłkarze będą mogli grać w nakryciach głowy! Ustalono mnóstwo szczegółowych przepisów, zapewne kilkadziesiąt tęgich głów pracowało nad tą sprawą, setki godzin przeróżnych testów, mnóstwo wydanych pieniędzy, tylko po to, aby po 20-stu miesiącach wytężonej pracy uznać, że granie w nakryciu głowy nie powoduje kontuzji. Wstaję, aby bić brawo.

Mówi się, że prezydent FIFA – Sepp Blatter ma 50 pomysłów dziennie... z czego 51 złych. Coś w tym jest, ale jeden z jego najnowszych pomysłów należy akurat do nienajgorszych. Pan Blatter powoli bowiem próbuje dotykać tego, czego tak bardzo się boi, czyli powtórek wideo. Na razie proponuje użycia ich do karania zawodników za przewinienia, za które nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności w trakcie spotkania. Miejmy nadzieję, że powtórki wideo z kontrowersyjnych sytuacji już coraz bliżej, jeszcze jakieś 20-30 lat.

Andrea Pirlo uczy się od najlepszych. W niedzielę w ostatnich minutach spotkania Juventusu z Genoą strzelił piękną bramkę z rzutu wolnego. Nie był to oczywiście przypadek i nie mówię tu o jakiś nadprzyrodzonych mocach. Włoch najnormalniej w świecie pozazdrościł zawodnikom z polskiej Ekstraklasy, którzy w miniony weekend fantastycznie umieszczali piłki w bramkach przeciwników po strzałach z rzutów wolnych (mowa o Możdżeniu i Stiliću). Wszystkie gole do zobaczenia w odpowiednich serwisach internetowych.

Kraków jako miasto ubiegające się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku przedstawił logo z jakim będzie dumnie kroczył po zwycięstwo. Logo oszczędne – romb kilka zawijasów, 2 gwiazdki (śnieżynki?), napis. Schludnie i minimalistycznie. W mojej opinii lepsza byłaby miniatura zakorkowanej zakopianki, ale to nie ja jestem ekspertem. Wydaje się natomiast, że ten projekt tworzyli nie lada specjaliści, gdyż za robotę zgarnęli 78 tys. zł.. Wygląda na to, że ci Szwajcarzy ( bo to Szwajcarzy byli) muszą się znać i być fajni, na pewno są.

 

 

Wyświetlenia: 1173
Proponowane artykuły