Wolne-dziennikarstwo.pl - Co w murawie świszczy? cz.3
wolne dziennikarstwo


Od Chicago po Wodzisław dyrektorem tylko Zdzisław! Tak, tak, stało się, ikona polskiej futbolowej rzeczywistości wraca na salony! Ucieleśnienie stanu rodzimej piłki nożnej, czyli Zdzisław Kręcina został dyrektorem Piasta Gliwice! Radują się wszyscy: dziewczęta i chłopcy, panny i kawalerowie, towarzyszki i towarzysze. Niezbyt uradowani są tylko piłkarze wyżej wymienionego Piasta. Nie są przecież przyzwyczajeni do tak intensywnego picia i głowy już nie takie mocne jak kiedyś.

Włoski klub piłkarski Bologna FC wystawiony przez swoje władze na sprzedaż! Ktoś chętny?

Tysięczny mecz Arsena Wengera jako menedżera Arsenalu nie był zbyt fortunny (pozwolę sobie na eufemizm). Kanonierzy dostali bowiem tęgie lanie od Chelsea, która wybitnie chciała popsuć święto Wengerowi, aplikując swojemu przeciwnikowi 6 bramek i nie tracąc żadnej. Cały Arsenal wyglądał jednak jakby świętował dzień wcześniej i w dodatku do godzin późno nocnych, tudzież wczesnoporannych. Zawodnicy zachowywali się jak dzieci we mgle, a niemal wszystkie bramki stracili po błędach, których wstydzić powinni się nawet obrońcy Szombierek Bytom. Wydaje się, że przedmeczowa impreza jubileuszowa mogła mieć jeszcze więcej gości. Na „wczorajszego” wyglądał również sędzia., który... pomylił piłkarzy, których miał wyrzucić z boiska. Można mu się nie dziwić, w końcu wszyscy biegają w tych samych strojach, a co chłop będzie ciekawski i wnikał kto jest kim. Nie chciał również za bardzo wnikać w sprawę Angielski Związek Piłki Nożnej i odwiesił niesłusznie ukaranego Gibbsa, jednocześnie nie karząc winowajcy – Oxlade-Chamberlaina i nie zawieszając za karygodny błąd sędziego Marrinera. Nie żebym drążył czy coś, ale panowie z komisji związkowej rozpatrujący całą sytuację też musieli bawić się na tej imprezie.

Niedawna gala KSW 26 pokazała, że nie są to zawody wyłącznie dla celebrytów, ale także dla sportowców. Aczkolwiek i ci lubią wprowadzić w zmagania trochę teatru. Pojedynek Michała Materli z Jay’em Silvą (który ostatecznie okazał się najlepszym podczas gali) zaczął się już podczas ważenia. Incydent okrzyknięty przez media „bójką” polegał na czułych spojrzeniach prosto w oczy i jednym odepchnięciu z każdej strony. Walka jak walka, co tu dużo mówić, warto tylko zaznaczyć, że zwyciężył Polak. Atmosfera odwróciła się o 180 stopni podczas konferencji po walce. Materla twierdził, że panowie razem wygrali tę walkę, to był ich wspólny show i oddał na pamiątkę pas Silvie. Ten jednak jako dobrze wychowany chłopak uśmiechnął się, podziękował i stwierdził, że Michał zmienił się, jest lepszym człowiekiem, oddając mu pas z powrotem. Ogólnie uprzejmościom nie było końca. Chodzą słuchy, że panowie wybrali się potem na kawę do pobliskiej klubokawiarni.

Resovia Rzeszów w ramach przygotowań do półfinałowych starć z Zaksą Kędzierzyn miała w planach sparingi z mocnymi zagranicznymi zespołami. Niestety nikt mocny nie chciał grać, bo mają zbyt napięte kalendarze. Jak nie to nie, zespół z Podkarpacia poradzi sobie sam, a żeby dobitniej pokazać, że są samowystarczalni zagrają sparing z... Resovią Rzeszów. Kto bogatemu zabroni?

 Szykuje się rekordowy sezon dla Manchesteru United. Geniusz trenerski Davida Moyesa rozlał się szerokim strumieniem w czerwonej części Manchesteru. Oto liczby (podał portal Transfery.info):

- najwięcej porażek w jednym sezonie w historii: 10

- najwięcej porażek w meczach u siebie od 12 lat: 6

- pierwszy w historii gol stracony przez United na Old Trafford w pierwszej minucie meczu

- zaledwie jedno wygrane spotkanie w starciach z zespołami plasującymi się obecnie na miejscach 1-9

- pierwszy raz w historii Manchester przegrał oba mecze ligowe zarówno z City, jak i Liverpoolem

- pierwsza domowa porażka z WBA od 1978 roku

- pierwsza domowa porażka z Newcastle od 1972 roku

- pierwsza domowa porażka z Evertonem od 22 lat

- najdłuższa seria ligowych porażek od 2001 roku

- zakończenie rozgrywek Pucharu Anglii w trzeciej rundzie, co w trakcie 27 lat za kadencji Fergusona miało miejsce tylko raz

- więcej porażek na koncie niż w całych trzech ostatnich sezonach pod wodzą Fergusona

- najwięcej wydanych pieniędzy na transfery w ciągu jednego sezonu: 64,6 miliona funtów

- pierwsza porażka z greckim klubem w historii klubu: 0:2 z Olympiakosem

- żadna drużyna nie wykonywała na Old Trafford przeciwko Manchesterowi więcej niż jednego rzutu karnego. Liverpool miał aż trzy.

Trochę tego jest, a znając życie, David Moyes nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

A teraz zupełnie poważnie: Ogromne gratulacje dla Kamila Stocha! Również podziękowania: za wspaniały sezon, za niezapomniane emocje, za walkę, za zwycięstwa, za spokój, za niesamowitą postawę. Jesteś Wielki Mistrzu!!!

Wyświetlenia: 1106
Proponowane artykuły