Wolne-dziennikarstwo.pl - [AZS UO] Do pełni szczęścia brakuje jedynie hali sportowej
wolne dziennikarstwo


Co działo się w ostatnim roku w AZS na Uniwersytecie Opolskim? Wszyscy zainteresowani bez chwili namysłu wymienią srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski, Dzień Sportu na UO, Złoto zdobyte przez Smocze Łodzie w Poznaniu, czy znakomicie przeprowadzoną akcję Szlachetnej Paczki.

 

W tym roku zapowiadamy nie tylko utrzymanie obecnego poziomu, lecz plany i projekty, o których jeszcze niespełna 2 lata temu mogliśmy zaledwie pomarzyć.

W kwietniu Nasi badmintoniści zawalczą po raz drugi o medale na AMP.  Miejmy nadzieję, że w tym roku znów będziemy mieli powód do dumy. Może pojawi się pierwsze historyczne złoto na naszej uczelni? Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

Maj będzie miesiącem niezwykle interesujący dla studentów. AZS Uniwersytetu Opolskiego otrzymał możliwość zorganizowania półfinałów AMP w Tenisie. Zawody odbędą się tuż przed Piastonaliami.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Chrząstowic w dniach 16-18 maja. Będzie można zobaczyć nie tylko zawodników z Uniwersytetu, ale także z innych uczelni wyższych z województw: Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego.

Jak co roku, w tym miesiącu rozstrzygnie się Liga Uczelniana w piłce nożnej i koszykówce. Który kierunek okaże się najlepszym w roku akademickim 2013/2014? Rozgrywki w tej dziedzinie będziemy mogli podziwiać na orliku od marca aż do maja.

Dodatkową atrakcją będzie nieco urozmaicony Dzień Sportu. Pragniemy powrócić do historii i na nowo rozpocząć sportowe walki wydziałów. Liczymy na szeroki odzew ze strony zarówno władz wydziałów, jak i samych studentów.

Koniec Piastonaliów to oczywiście Wyścigi Smoczych Łodzi. Czekamy na zgłoszenia różnorodnych uczelni i oczywiście trenujemy. W tym roku podziwiać będziemy mogli również kobiecą drużynę Uniwersytetu.

W sierpniu po raz pierwszy w historii sportu na Uniwersytecie Opolskim chcemy wziąć udział w Europejskich Igrzyskach Studentów w Rotterdamie. Jak pewnie niektórzy już się domyślają, dyscypliną, w której planujemy się zaprezentować  jest oczywiście BADMINTON. Będą to pierwsze zawody tak wysokiej rangi, na której pojawi się Uniwersytet Opolski.

Zarówno sukcesy, jak i plany są jak widać ambitne. Uniwersytecki AZS po chwilach kryzysu wyszedł na prostą i ciągle poszerza swoje horyzonty. Jedynym utrudnieniem jest brak Hali Sportowej. W semestrze letnim mają ruszyć prace remontowe na Hali Okrąglak, przez co i nasza działalność może lekko ucierpieć. Odbywające się tam zajęcia sportowe Studium Wychowania muszą zostać przeniesione na nasza małą sale przed pl. Staszica, która jest już w pełni wykorzystywana.  Mamy również dobre wieści. Od letniego semestru do harmonogramu wróciła sekcja piłki ręcznej, oczekiwana przez licznych zainteresowanych. Kolejną sekcją otwieraną w porze letniej jest kolarstwo.

Wszystkich chętnych zapraszam do odwiedzania naszego fanpage’a oraz strony internetowej www.azs.uni.opole.pl. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy (azs@uni.opole.pl) lub w samym biurze AZS w D.S. Mrowisko.

Wyświetlenia: 1349
Proponowane artykuły