Wolne-dziennikarstwo.pl - Kuba Rozpruwacz
wolne dziennikarstwo


Chyba najbardziej znana persona z kryminalnego świata. Seryjny morderca, który nigdy nie został złapany. Człowiek, który był inspiracją dla wielu pisarzy, reżyserów i artystów. Działał okolicachWhitechapel w Londynie w 1888 roku. Mordował prostytutki poprzez poderżnięcie gardła. Minimum trzem ofiarom zostały usunięte narządy wewnętrzne, co wskazuje na znajomość anatomii i chirurgii. Scotland Yard oraz prasa otrzymywali rozmaite „listy od Kuby”, jednak większość z nich traktowała pobłażliwie, ponieważ ludziom zachciało się głupich żartów. Listy nie były brane na poważnie, dopóki nie napisał prawdziwy Kuba Rozpruwacz, dodając gratis do listu fragment ludzkiej nerki. Całą jego korespondencję nazwano „listem z piekieł”. Policja odnotowała jedenaście morderstw, do których doszło w okresie od 3 kwietnia 1888 do 13 lutego 1891, określanych mianem „morderstw na Whitechapel”.źródło: http://s.cdaction.pl/obrazki/kuba-rozpruwacz-grafiki_174n4.jpg


Poniżej zamieszczam korespondencję, jakiej nie powstydziłby się nawet listonosz „PAT”:U ofiar Kuby pojawiały się bardzo schematyczne rany:

- głębokie podcięcie gardła,

- urazy w okolicach jamy brzusznej oraz narządów płciowych,

- usuwanie organów wewnętrznych,

- rany twarzy.

Emmie Elizabeth Smith oraz Marcie Tabram miały odmienne rany, dlatego nie wlicza się ich do ofiar Kubusia.

Kanoniczna piątka

Kuba zamordował w wyspecjalizowany sposób 5 prostytutek. Pisząc wyspecjalizowany mam na myśli, zadawanie obrażeń w sposób wymieniony powyżej. Poniżej natomiast przedstawiam jego ofiary:

- Mary Ann Nichols,

- Annie Chapman,

- Elizabeth Stride,

- Catharine Eddowes,

- Mary Jane Kelly.

Nie będę opisywał zwłok po wizycie Kuby Rozpruwacza, ponieważ ktoś z was może aktualnie jeść zupę mleczną, a po co psuć smak? Powiem więc, że wszystkie kanoniczne morderstwa, których dokonał Rozpruwacz zostały dokonywane wczesnym rankiem podczas weekendu, zwykle na końcu lub początku miesiąca. Kolejne zabójstwa zdradzają coraz większą brutalność sprawcy, widoczną w rosnącej liczbie obrażeń ciała ofiar. Ludzie, którzy zamieszkiwali Whitechapel nie ufali policji i sami postanowili pilnować porządku na swojej dzielnicy. Powstał tzw  Komitet Czujności Dzielnicy Whitechapel. Mieszkańcy płacili dużo pieniędzy dla prywatnych detektywów, aby wyjaśnili tajemnicze morderstwa. Proponowali również wysokie honoraria dla osób, które mają jakiekolwiek informacje odnośnie zabójcy-wszystko to jak krew piach! (cyt. Marek Konrad „Dzień świra”)

Profil Kubusia

Chirurg Thomas Bond podjął się na zlecenie angielskiego detektywa ekspertyzy i oceny zdolności medycznych Kuby Rozpruwacza. Opinia została oparta na podstawie sekcji zwłok i oceny okaleczeń Następujących osób:

- Nichols,
- Chapman,
- Stride,
- Eddowes.

Zamieszczam wypowiedź doktorka:

„Nie ma wątpliwości, że wszystkie pięć morderstw zostało popełnionych przez tę samą osobę.
U pierwszych czterech ofiar gardło zostało przecięte z lewej do prawej strony, natomiast zwłoki piątej ofiary są zbyt okaleczone, by ustalić kierunek cięcia, jednak obryzganie krwią tętniczną jednej ze ścian sugeruje, że głowa kobiety w chwili zabójstwa leżała blisko niej. Wszystko wskazuje, że zabójca najpierw powalał swoje ofiary, a następnie podcinał im gardło”

Co ciekawe jego opinia odbiegała od opinii detektywów oraz ludności zamieszkującej dzielnicę Whitechapel. Podważył on teorię, jakoby Rozpruwacz posiadał jakąkolwiek wiedzę z medycyny, lub wykonywał zawód rzeźnika.


A teraz plusy działalności Kuby

Morderstwa, które zostały przez niego dokonywane zwróciły uwagę polityków na najbiedniejsze dzielnice Londynu. Mass media wykreowały jego postać, na istną bestię, która morduje, a następnie okalecza kobiety z zimną krwią-a bieda temu sprzyjała. Dwie dekady po zabójstwach, oczyszczono najbiedniejsze dzielnice Londynu, a następnie je wyburzono (też się zastanawiam po cholerę najpierw czyścić, bo strata czasu, skoro i tak musi zostać wyburzone :\\\\ ).

„BBC HISTORY” w 2006 roku przyznało nagrodę „najgorszego Brytyjczyka w historii GB, właśnie Kubusiowi (z niewiadomych przyczyn…)


Wyświetlenia: 4635
Proponowane artykuły